cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.
Model-DISC-D3-pl

Co musisz wiedzieć, żeby utrzymać tendencję wzrostową swojej firmy.

Istnieje wielkie pragnienie przedsiębiorców, które generuje dla nich niezaprzeczalnie jeden z największych problemów. Jako młody chłopak pomagałem rodzicom w mikro biznesie, potem pracowałem jako szeregowy pracownik, a potem lider w międzynarodowej korporacji IT, następnie działałem jako trener i wspólnik przy dużych projektach biznesowych, a teraz rozwijam franczyzę międzynarodowej firmy. Po latach doświadczeń widzę, że największym pragnieniem przedsiębiorców jest to, żeby ich firma rozwijała się i przynosiła przychody, a największym problemem są odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach, żeby to zrealizować.

Dopasowanie właściwych osób do konkretnych stanowisk czy ról w organizacji potrafi przysporzyć przedsiębiorcom wiele utrapień. W dużej mierze dzieje się tak dlatego, że będąc wewnątrz organizacji nie są w stanie wystarczająco obiektywnie spojrzeć na to, co dzieje się w ich firmie. Widzą, że jest problem, potrafią zaobserwować jego efekty i potencjalne konsekwencje, ale brakuje im umiejętności, aby zweryfikować co stanowi przyczynę problemu, kiedy on się zaczął i co go zainicjowało. Ta sytuacja wiąże się z różnymi kosztami finansowymi. Wystarczy wspomnieć, że koszt rekrutacji pracownika wynosi od 2640 do 4600 zł w zależności od branży i ma ciągłą tendencję wzrostową na poziomie 40%. A przecież jest to tylko jeden z aspektów generujących koszty i to wcale nie te największe, bo przecież problemy z klientami, czyli osobami przynoszącymi do firmy pieniądze, zaczynają się w momencie, gdy pojawiają się problemy wewnątrz firmy.

Doświadczenie pracy z wieloma przedsiębiorcami, którzy zwracali się do nas w potrzebie pokazuje wyraźnie, że obszar kompetencji przywódczych oraz umiejętności zarządzania talentami w organizacji wpływa wyraźnie na funkcjonowanie firmy. Krótko mówiąc wielu liderów ma tendencję do wkładania osób w role, w których te osoby nie czują się dobrze i nie potrafią wykorzystać swoich mocnych stron. Chcemy znaleźć odpowiednią osobę szybko i jak najmniejszym kosztem, dlatego często opieramy się na powierzchownej wiedzy o osobie, którą zatrudniamy. Po kilku miesiącach okazuje się, że nie do końca spełnia ona nasze oczekiwania, pojawiają się problemy z komunikacją, pracownik twierdzi, że ustaliliście jedno, a Ty uważasz, że było zupełnie inaczej. Frustracja narasta, aż w końcu dochodzisz do wniosku, że nie ma sensu dalej tego ciągnąć. I właśnie podarłeś i wyrzuciłeś do kosza średnio 3500 zł za rekrutację, około 10000 zł za koszty zatrudnienia w okresie próbnym + od 5000 do 50000 zł kosztów ewentualnych utraconych korzyści. Sytuacja może być  jeszcze gorsza jeżeli to był Twój znajomy lub znajoma i zależy Ci na waszej relacji. Pojawia się dylemat, a tak długo jak Ty go nie rozwiążesz, tak długo firma nie będzie działała na pełnych obrotach.

Właśnie dlatego tak istotne jest odpowiednie sprawdzenie kandydata pod różnymi aspektami. Musisz wiedzieć jakie ma kompetencje, jakie ma wartości, jaki ma styl osobowości, bo przecież wchodzisz z tą osobą w relację biznesową, która wymaga komunikacji, a jest to obszar, który jest odpowiedzialny za 80% problemów w każdej organizacji. Gdyby wiedza o tym jaką osobą jest Twój nowy menedżer, specjalista czy ktokolwiek inny w firmie, była dla Ciebie dostępna od samego początku łatwiej byłoby Ci podjąć decyzję czy to aby na pewno jest najlepsza osoba do współpracy.

Właśnie dlatego powstała metodologia DISC D3 BAI, która jest oparta na wieloletnich badaniach na próbie ponad 30 000 osób w tym około 6000 menedżerów w Polsce. W trakcie badań udało się określić dominujące cechy osobowościowe, które występują u każdej osoby i mają ogromny wpływ na to jak się komunikuje, zachowuje, i funkcjonuje zarówno na co dzień, jak i w pracy oraz stresie. Dodatkowo jesteś w stanie połączyć to z wartościami oraz postawami w relacjach zespołowych takiej osoby, co daje nam możliwość pełnego wglądu w charakterystykę danej osoby i upewnienie się, że to właśnie jej chcemy dać możliwość współpracy z nami, bo najlepiej wpasuje się do misji firmy, ludzi którzy w niej pracują, a przede wszystkim lidera, który jej przewodzi – czyli Ciebie. DISC pozwala Tobie zaoszczędzić czas i pieniądze, a przede wszystkim daje Ci możliwość świadomego wybrania osoby do współpracy w ramach Twojej organizacji. Osoby, której celem będzie rozwój Twojej firmy realizowany przez jej własny rozwój i codzienne działania, które będzie podejmować.

Jeśli prowadzisz firmę i zależy Ci na tym, żeby ją rozwinąć i pozwolić sobie na to, żeby nie musieć w niej non-stop pracować, jak to kiedyś dawno temu robili moi rodzice i do teraz robi wielu przedsiębiorców, DISC jest dla Ciebie wartościowym narzędziem do zbudowania zespołu, jakiego potrzebujesz i jaki będzie pomagał Ci w rozwinięciu Twojej firmy. Możesz teraz zastanawiać się czy masz na to wystarczającą ilość czasu, czy to jest właściwy moment, czy uda mi się wprowadzić taką zmianę w firmie, ile czasu może mi to zająć? Rozumiem to, sam wielokrotnie myślałem właśnie w ten sposób. Wydawało mi się, że nie mam wystarczającej ilości czasu na wprowadzenie korzystnych zmian, bo bieżące, a także zaległe zadania zabierają go w całości, czasem nawet zapomniałem że powinienem przestać pracować i pójść spać. Cały czas analizowałem czy to jest ten moment na działanie, a może warto jeszcze chwilę poczekać. Było tak do momentu, w którym trafiło do mnie zdanie napisane przez Jacka Canfielda i Marka Victora Hansena “Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki”. To zdanie sprawiło, że przejrzałem na oczy. Myśli, które miałem wcześniej to były wymówki, które hamowały mój rozwój, generowały straty zarówno finansowe jak i zdrowotne. Postanowiłem, że dłużej tak nie może być, chcę to zmienić i zaczynam działać, bo chcę mieć tylko wyniki, a wymówki przestają istnieć. Nie był to łatwy proces zmiany i gdyby nie wsparcie znakomitych ekspertów przejście przez niego zajęłoby mi na pewno dużo więcej czasu, o ile w ogóle udałoby mi się wprowadzić korzystne zmiany w mojej firmie i życiu.

Być może też czujesz ten dyskomfort, któr mówi Ci, że coś jest nie tak w Twojej firmie i trzeba podjąć zdecydowane działanie. Szukasz rozwiązań, chcesz znaleźć odpowiedź, masz w sobie potrzebę zmiany i gotowość do działania. Zastanów jak dużo zyskasz Ty i Twoja firma, gdy pracownicy będą wykonywać swoją pracę z takim zaangażowaniem, jak Ty lub niewiele mniejszym? O ile lepsze będzie życie wszystkich osób związanych z firmą? Właśnie dlatego możesz teraz zrobić pierwszy krok i umówić się ze mną na bezpłatną konsultację, dzięki której pomogę Ci zrobić ten pierwszy krok, dam niezbędne narzędzia i pomogę Ci przejść przez cały proces. Wiem, że mogę Ci pomóc bo sam byłem w Twojej sytuacji, a ponadto ciągle pracuję z klientami z przeróżnych branż pomagając im rozwiązywać ich problemy i wprowadzać wartościową zmianę w ich organizacjach. Zapisz się, klikając na ten formularz >>

Comments

comments

 , , , , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Featured Video Play Icon
Export – budowanie strategii i wprowadzenie produktów na nowe rynki

Zapraszam Was do obejrzenia wywiadu z Nadią Waszkiewicz, która opowie na czym polega jej zawód, jak ważne jest rozeznanie rynku...

Zamknij