cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Jak podnieść sprzedaż

Czy od dłuższego czasu zastanawiasz się jak podnieść sprzedaż? Przeczytaj ten artykuł.

Robert Cialdini to wybitny psycholog społeczny. Jest profesorem Uniwersytetu Stanowego w Arizonie. Jego odkrycia są wykorzystywane w prawie każdej dziedzinie, w tym np. marketingu.

Zorganizuj burzę mózgów. Stwórzcie przynajmniej po 3 możliwości wykorzystania poszczególnych zasad. Wprowadzenie ich w życie może znacznie zwiększyć efektywność poszczególnych działań. Skoncentruj się na tym, jak je wykorzystać, żeby zwiększyć sprzedaż.

Zapoznaj się z zasadami Cialdiniego:

Zasada wzajemności mówi o tym, że jeśli komuś podarujesz jakiś produkt, ta osoba czuje, że musi się odwdzięczyć. Załóżmy, że dałeś klientowi jakiś mały  prezencik, a on chcąc wyrazić wdzięczność, kupuje od Ciebie kolejny produkt.

Zasada konsekwencji polega na tym, że jeżeli do czegoś się zobowiążemy publicznie, tego też zazwyczaj dotrzymamy, ponieważ sumienie nie pozwoli nam złamać danego słowa.

Zasada dowodu społecznego głosi, że skoro coś jest powszechnie lubiane, to mamy większą skłonność do podążania za tą rzeczą. Zauważ, że nie chętnie kupujemy produkty marek mało znanych.

Zasada lubienia polega na tym, że łatwiej ufamy ludziom, których lubimy. Zdobądź więc sympatię klientów, a Twoja sprzedaż wzrośnie.

Zasada autorytetu mówi o tym, że jeśli jesteś autorytetem, to też łatwej jest Ci wpłynąć na ludzi.

Zasada niedostępności polega na tym, że im produkt jest bardziej niedostępny, bardziej unikatowy, tym bardziej go pożądamy. To też dużym powodzeniem cieszą się tzw. edycje limitowane.

Jak podnieść sprzedaż? Dzięki psychologii wydaje się to być oczywiste.

Jeśli jesteś zainteresowany jak powiększyć sprzedaż wejdź na www.powiekszsprzedaz.pl i zapisz się na listę!

Comments

comments

 , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Strategia marketingowa

Która strategii marketingowych przyniesie Ci największe efekty? To bardzo istotny moment, w którym powinieneś się zastanowić od czego zacząć. (więcej…)

Zamknij