cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Jak podnieść sprzedaż?

Pomyśl, jak rozmawiasz ze swoim przyjacielem. Jak często? O czym mówicie? W jaki sposób budujesz relacje, które w Twoim życiu są najtrwalsze i dają satysfakcję obu stronom? Oczywiście kontaktowanie się z klientami może wyglądać nieco inaczej, niż z przyjacielem, zmienia się tu konwencja i punkt, na którym się koncentrujecie.

Zastanawiasz się jak podnieść sprzedaż i jaki wpływ na nią mają kontakty z klientami?

Od branży i rynku zależą standardy, jakimi będziesz się posługiwać. Warto przypomnieć sobie jak przebiegają kontakty z Twoimi najlepszymi klientami. To są klienci, z którymi chcesz pracować.

Pamiętaj, że tylko kontakty, o które dbasz przyniosą Ci zyski.

Teraz uwaga! To, o czym zaraz opowiem pomoże efektywniej komunikować się ze swoimi klientami i jak podnieść sprzedaż.

 Jest to bardzo prosty i zarazem skuteczny zestaw wskazówek. Dla mnie świetne, skuteczne i stosunkowo proste do wdrożenia.

W relacjach z klientami pamiętaj zawsze o:

 • Stałym kontakcie z klientem.
  Im częściej z kimś rozmawiasz, tym Wasza relacja bardziej się zacieśnia. 
 • Sprawdzaniu, co musisz wiedzieć o swoim kliencie.
  Imię i nazwisko, telefon, e-mail, historia zamówień i data ostatniego spotkania czasem nie wystarcza. Zdobądź więcej informacji o kliencie i przygotuj się odpowiednio do spotkania z nim. 
 •  Budowaniu bazy adresowej.
  Budowa listy adresowej to jedna z podstawowych rzeczy, jakie powinien robić przedsiębiorca. Stwórz bazę mailową albo bazę z większą ilością danych. 
 • Rozpisaniu systemu komunikowania się z klientami.
  Gdy już masz bazę danych klientów, przygotuj i rozpisz system kontaktowania się z nimi. Zaplanuj go w sposób dostosowany do specyfiki klienta oraz przemyśl ilość wysyłanych informacji.

Zrób teraz coś, co może Ci przynieść ważny wgląd w sytuację:

Spisz wszystko, co robisz, gdy kontaktujesz się z tymi klientami, jak ich traktujesz, co się najlepiej sprawdza, a następnie wystandaryzuj to i przenieś do swojego systemu komunikacji ze wszystkimi klientami.

 Dzięki stworzeniu standardów, możesz potemnauczyć swoich pracowników jak mają postępować z klientami, dzięki  czemu stworzysz szansę na rozwój swojego biznesu.

 Gratuluję!!!! Teraz, wiesz jak podnieść sprzedaż – dbaj i rozwijaj relacje z klientami poprzez stały kontakt  z nimi.

Jeśli chcesz obejrzeć wideo, w którym opowiem Ci jak budować swoją listę klientów w internecie, wejdź na tę stronę i pobierz bezpłatne materiały wideo.

Comments

comments

 , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zwiększyć sprzedaż?

W dzisiejszym artykule kolejne porady tego, jak zwiększyć sprzedaż. Oto metody zwiększania częstotliwości zakupów wśród klientów, którzy już kupują: (więcej…)

Zamknij