cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Strategie marketingowe

KreuzDziś chciałabym zapoznać Cię z dwiema strategiami marketingowymi, dzięki którym będziesz mógł zwiększyć sprzedaż.

  1. Polecenia stały się jedną z najbardziej efektywnych form pozyskiwania nowych klientów. Dlatego należy się maksymalnie skoncentrować na tym, aby klienci, którzy korzystają z Twoich usług byli zadowoleni oraz mieli ochotę polecać Cię swoim znajomym. W ten sposób będziesz mieć największą szansę na pozyskanie nowych klientów. To jest podstawa tworzenia swojej przewagi konkurencyjnej.
    Każdy chętnie poleci daną usługę, jeśli będzie z niej zadowolony. Zrobi to pod warunkiem, że ktoś go zapyta o polecenie i będzie chciał szczerze tej osobie pomóc. Co możesz zrobić, żeby odbiorcy zaczęli polecać Twoje usługi? Jak możesz wywołać u nich efekt WOW, żeby zapamiętali Twój produkt? Spotkaj się z osobą, która zajmuje się marketingiem, i poszukajcie przykładów firm wywołujących efekt WOW. Co możecie od nich wziąć? Jakie elementy można przenieść na grunt Twojej firmy? Wzorowanie się na wybitnych przypadkach jest jednym ze sposobów uczenia się najskuteczniejszych strategii.
  1. Programy partnerskie to ważny element marketingu, który może pomóc Ci pozyskiwać klientów bez Twojego udziału. Jest to grupa przedstawicieli handlowych, którym zależy na Twojej sprzedaży, ponieważ od każdej otrzymują prowizję. Ważne jest to, aby każdy program partnerski był przygotowany we właściwy sposób. Potrzebne jest stworzenie regulaminu programu partnerskiego, umowy partnerskiej oraz zasad współpracy z podmiotami zewnętrznymi. Warto dopilnować również, aby w programie brały udział te podmioty, które kierują się podobnymi wartościami, jak Twoja marka. Istotne jest to, żeby usystematyzować proces kontaktowania się z partnerami, odzywać się do nich regularnie z pytaniami, zorganizować dla nich szkolenia w jaki sposób powinni promować Twój produkt oraz udostępnić im odpowiednie materiały marketingowe, aby mieli gotowy system pracy z Twoim produktem. Im bardziej ułatwisz partnerom pracę z Tobą tym uzyskasz większe efekty. Istnieją w internecie gotowe systemy do tworzenia programów partnerskich, które możesz wykorzystać.

Zastanów się czy istnieje możliwość wprowadzenia, którejś z powyższych strategii marketingowych do Twojego biznesu.

Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy w tym obszarze, zapisz się na bezpłatną konsultację już dziś!

Comments

comments

 , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zwiększyć sprzedaż?

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż musisz dobrze poznać i zrozumieć klienta. Kwestia jest taka, że większość właścicieli firm zupełnie o tym zapomina...

Zamknij