cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Strategia marketingowa produktu

Zaufanie jest podstawą do budowania relacji między Tobą, Twoją firmą, pracownikami a klientem. Jego celem jest budowanie długotrwałej więzi, która sprawi, że klienci będą u Ciebie kupować długo i polecać Ciebie innym. Warto zatem wykorzystać zaufanie do zbudowania na nim strategii marketingowej produktu.

Jak możesz zbudować zaufanie u swoich klientów?

Daj im swoją wiedzę bezpłatnie, budując swój wizerunek, jako eksperta.

Jest to bardzo dobra metoda, która się sprawdza dzięki istnieniu internetu. W ten sposób możesz umieszczać w internecie artykuły, nagrania audio, nagrania wideo, które będą promowały Twoją markę i jednocześnie pokazywały klientom, że znasz się na tym, co sprzedajesz. Możesz również w ten sposób demaskować niekorzystne dla klientów praktyki konkurencji i w ten sposób sprawiać, że klient z większą chęcią skorzysta z Twojego produktu.

 Edukacja klientów to metoda, która jest coraz częściej wykorzystywana, jako strategia marketingowa produktu. Trzeba pamiętać, że w niektórych branżach, na przykład szkoleniowej jest tutaj bardzo duża konkurencja.

 Jeżeli jednak w Twojej branży rzadko wykorzystuje się tę strategię marketingową produktu, to możesz na niej zbudować swoją przewagę konkurencyjną.

 Co możesz zrobić, żeby efektywnie wykorzystać metodę edukacji klientów?

  1.  Znajdź przynajmniej 5 powodów, dla których Twoi klienci mogliby być zainteresowani edukacją, dotyczącą Twojego produktu/ usługi.
  2. Ustal, jakiego rodzaju informacje edukacyjne mogą interesować Twoich klientów? Spraw, żeby były wyjątkowo wartościowe dla Twoich klientów.
  3. Wypisz minimum 5 metod na to, aby przekazywać swoim klientom wartościowe materiały.
  4. Zorganizuj to w taki sposób, żeby proces edukowania klientów zawsze prowadził do budowania Twojej listy, na której później będziesz mógł prowadzić sprzedaż.

 Jeśli zrealizujesz powyższe cztery punkty ustawisz proces edukacji swoich klientów w sposób prawidłowy, co jest bardzo ważne. Zwróć szczególną uwagę na to, żeby edukacja prowadziła do tworzenia listy mailingowej klientów, albo do bezpośredniego spotkania z nimi.

Kluczem jest jednak nawiązanie kontaktu i później utrzymanie go, którego celem jest zbudowanie relacji, a potem zaufania u klienta w taki sposób, żebyś stał się pierwszą firmą, która przyjdzie mu do głowy, gdy będzie szukał produktu lub usługi, którą oferujesz.

Jeśli masz jeszcze wątpliwości jak to robić i czujesz, że ten artykuł Ci pomógł. Potrzebujesz wsparcia osoby z doświadczeniem marketingowym, która pomoże Ci poprawić sprzedaż w Twojej firmie, to wejdź na tę stronę i zapisz się na bezpłatne konsultacje. Sprawdź, jakie programy oferuję dla przedsiębiorców.

Comments

comments

 , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak więcej sprzedawać?

Zapraszam Cię do obejrzenia kolejnego wideo, w którym mówię w jaki sposób wykorzystać networking w pozyskiwaniu klientów dla swojego biznesu....

Zamknij