cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.
Analiza-finansowa-firmy

Analiza finansowa firmy

Dzisiaj chcę opowiedzieć Ci w tym wideo o jednej bardzo ważnej rzeczy, która dość często pojawia na moich spotkaniach oraz jest kłopotliwa dla moich klientów. Przedsiębiorcy zakładający swoje biznesy i pomimo tego, że mają pomysł, są zapaleni do pracy, mają wizję i odłożone pieniądze, to zapominają o analizie finansowej firmy. Nawet jeśli jest to małe przedsiębiorstwo ta analiza jest niezbędna do tego, abyś wiedział ile biznes powinien przynosić przychodów, żeby to wszystko miało sens.

Warto obliczyć na ile starczą Ci odłożone pieniądze. Jeśli tego nie zrobisz, to po kilku miesiącach może okazać się, że tych oszczędności zabrakło.

Jednak co zrobić, aby przeprowadzić taką analizę finansową w firmie?

Po pierwsze zorientuj się jaka jest marża na produktach, które oferujesz?

Jakie oprócz kosztów zmiennych, masz stałe? Weź pod uwagę koszty związane z zatrudnieniem pracowników, jaka suma przeznaczana jest na reklamę?

Bardzo ważnym punktem jest dodane do analizy swojej pensji. Zastanów się jaka suma sprawi, że będziesz chciał prowadzić ten biznes?

Gdy już zaplanujesz swój budżet warto dodać do tego 10% na nieprzewidziane wydatki, takie jak naprawy itp.

Jak myślisz? Co musisz zmienić pod względem finansów?

Zachęcam Cię od świadomego budowania swojej firmy, a jeśli uważasz, że nasz problem jeśli chodzi o analizę finansową swojej firmy, zapraszam Cię do wzięcia udziału w bezpłatnej konsultacji.

Comments

comments

 , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawidłowa obsługa klienta

  Dzisiaj chce powiedzieć o prawidłowej obsłudze klienta. Przemyślany system obsługi klienta pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu. Oglądają wideo dowiesz...

Zamknij