cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Polecenia

Chcesz pozyskać potencjalnych klientów w ciekawy sposób? Istnieje wiele metod by zwiększyć sprzedaż, jednak polecenia stały się jedną z najbardziej efektywnych metod. Dlatego należy się maksymalnie skoncentrować na tym, aby klienci, którzy korzystają z Twoich usług byli zadowoleni oraz mieli ochotę polecać Cię swoim znajomym. W ten sposób znacznie zwiększysz swoją szansę na pozyskanie nowych klientów. To jest podstawa tworzenia swojej przewagi konkurencyjnej.

W jaki sposób wdrożyć polecenia? To proste. Podam Ci kilka przykładów, które zilustrują, w jaki sposób możesz to zrobić.

Psychiatra może poprosić swoich pacjentów, żeby polecali jego usługi znajomym, którzy otrzymają pierwszą wizytę za darmo. W tym przypadku, psychiatra korzysta z naturalnej sieci kontaktów towarzyskich.

Kolejnym wzorem może być firma ogrodnicza, która oferuje 20% zysku dla klienta za sprowadzenie kolejnego zainteresowanego jego usługami.

Firma montująca ogrzewanie bądź klimatyzajcę może w ten sposób zachęcać swoich klientów do polecania ich usług: jeżeli polecisz tę firmę dalej i dana osoba zakupi u nas usługę, otrzyma 50% zniżki, ale to nie wszystko, za to, że to dzięki Tobie pozyskaliśmy nowego klienta, również otrzymasz zniżkę.

Mechanizm psychologiczny jest następujący. Ponieważ Twoi klienci mają przyjaciół, z którymi już zbudowali zaufanie, to w momencie, gdy Cię polecają to zaufanie przenosi się na Twoją firmę. W ten sposób odbiorca o wiele chętniej kupi. Zachęcam Cię do przetestowania tej metody i znalezienie sposobu najlepszego dla Ciebie.

 

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie odnośnie powyższego tematu zapisz się na bezpłatną konsultację.

Comments

comments

 , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Strategie marketingowe – promocje

W cukierni zauważasz talerzyk z ciasteczkami. Wszystkie mają taką samą cenę. Tylko jedno z nich jest z kolorową posypką. Ma...

Zamknij