cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Reklama internetowa, czyli jak nagrać dobre wideo

Obecnie coraz więcej osób nagrywa filmy, umieszcza je swoim kanale/ blogu i w ten sposób tworzy reklamy własnych produktów. Dzieje się tak dlatego, że chętniej oglądamy wideo niż czytamy długie artykuły. Jednak, aby zachęcić czytelników naszego bloga, potencjalnych klientów do obejrzenia wideo, musisz spełnić kilka ważnych warunków.

Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan badali, to jakie czynniki głosu wpływają na chęć wysłuchania nagranego monologu. Doszli do zaskakujących wniosków:

Po pierwsze tempo mówienia nie może być zbyt wolne, ponieważ słuchaczowi znudzi się już po kilkunastu sekundach i zwyczajnie opuści naszą stronę. Nie powinno być też zbyt szybkie, gdyż ryzykujesz wtedy potknięciami, a nawet niezrozumiałością słów wypływających z Twoich ust. Naukowcy wyliczyli, że najchętniej słucha się kogoś, kto wypowiada 3,5 słowa na sekundę ;-)

Po drugie tembr głosu, czyli jego barwa, powinna być stała. Nie staraj się zmieniać głosu, ani akcentować na siłę każdego słowa. Będziesz brzmieć sztucznie, może nawet śmiesznie.

Po trzecie rób przerwy na wdech w trakcie monologu. 4-5 przerwy na minutę to optymalna ilość, dzięki której będziesz brzmieć naturalnie.

  • Dodatkowo zwróć uwagę na jakość obrazu, czy jest wystarczająco osty.
  • Jeśli zastanawiasz się nad wyborem tła – wybierz takie, które jest neutralne, np. kilka książek na półkach, bądź rzecz/produkt o którym mówisz.
  • Podczas montowania wideo, zwróć uwagę, czy muzyka w tle nie jest za głośna i tym samym nie zakłóca Twojej wypowiedzi.
  • Aby przyciągnąć uwagę zastanów się nad napisem wstępnym, który zachęci do obejrzenia wideo. Tablica na końcu może być podsumowaniem najważniejszych rzeczy, bądź zdjęciem produktu/ usługi, którą oferujesz.

Jeśli dopiero zaczynasz nagrywanie wideo dobrze, abyś skonsultował je chociażby ze znajomymi. Może okazać się, że są dobrymi doradcami i zwrócą uwagę na to, czego Ty nie zauważyłeś. ;-)

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie odnośnie powyższego tematu zapisz się na bezpłatną konsultację.

Comments

comments

 ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Angry businessman in the office
Marketing internetowy – czyli co zrobić, by potencjalni klienci odwiedzali twojego bloga

Dziś chcę się skupić na marketingu internetowym. Opowiem o tym jak powinna wyglądać Twoja strona internetowa, aby klienci chętnie czytali bloga. Badania...

Zamknij