cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.
Angry businessman in the office

Marketing internetowy – czyli co zrobić, by potencjalni klienci odwiedzali twojego bloga

Dziś chcę się skupić na marketingu internetowym. Opowiem o tym jak powinna wyglądać Twoja strona internetowa, aby klienci chętnie czytali bloga. Badania pokazują, że wzrok to najbardziej rozwinięty zmysł. Dlatego też warto zająć się nim na sam początek.

  1. Zwróć uwagę na jasność swojej strony internetowej. To co jest rozjaśnione, oświetlone wydaje się przyjazne i dobre oraz sprawia wrażenie przejrzystości. Od dawien dawna ludzie używają sformułowań typu „czarna owca” itp., dlatego też o tym, co jest ciemne sądzi się, że jest złe.
    Jeśli chodzi jednak o pojedyncze zdjęcia np. do wpisów, które pojawiają się na Twoim blogu to możesz użyć również ciemniejszych jeśli chcesz, aby czytelnicy odczuli zainteresowanie oraz jeśli ciemny obraz pasuje do tematyki napisanego artykułu.
    Pamiętaj, że używanie takich sformułowań jak: wyrażać się jasno, zaciemniać sytuację, które istnieją w języku od dawna, wpływają na postrzeganie wzrokowe.
  2. Jakie lubisz oglądać obrazy, filmy? Czarno – białe czy kolorowe? Soczyste kolory w dzisiejszych czasach odgrywają dużą rolę. Kolorowe, soczyste kolory symbolizują wesołość, radość, natomiast szarości – smutek. Na pewno znasz powiedzenie „być jak szara myszka”. Oznacza ono to, że jest się nie zauważanym, małym, wycofanym. Czarno-białe obrazy nie kojarzą się z niczym pozytywnym. Dlatego postaraj się, aby Twoja strona www i obrazy jakie na niej masz były kolorowe. Uważaj jednak, aby kolory komponowały się ze sobą, a nie odstraszały potencjalnych klientów.
  3. Jeśli sam tworzysz grafiki na swojego bloga pamiętaj, aby tekst, który się na nich znajduje był wyraźny. Używaj czcionek, które da się szybko odczytać, przecież nikt nie chce główkować nad tekstem i tracić czas.
  4. Jeśli chcesz, aby jakaś informacja rzucała się w oczy – umieść ją w ramce. Ludzie chętniej czytają tekst w ramkach, a co więcej – taki tekst zostaje lepiej zapamiętany. Jak się pewnie domyślasz czerwona ramka z grubszymi brzegami przykuje uwagę natychmiastowo.
  5. Co powinien zawierać obraz, aby był lepiej zapamiętany? Podpowiem Ci, że nie powinien być to krajobraz. Badania wykazują, że zdjęcia osób są lepiej zapamiętywane, ale nie tylko. Fotografie dziwne, niecodzienne również zapadają w pamięci, ponieważ rozbawiają, albo szokują. Twoim zadaniem będzie stworzenie grafiki, fotografii, która wywoła pozytywne emocje i będzie oryginalna. Poproś o opinię znajomych, aby zdobyć rozeznanie w tym, co zaskakuje ludzi ;-)

Te techniki stosuj również reklamując swoje produkty. Grafiki jakimi się posługujesz promując produkt/ usługę powinny wzbudzać wiarygodność, czyli być jasne i przejrzyste.

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie odnośnie powyższego tematu zapisz się na bezpłatną konsultację.

Comments

comments

 , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Group of business people assembling jigsaw puzzle and represent team support and help concept
Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie zasobami ludzkimi to nic innego jak umiejętność pracy z ludźmi. Osobiście nie lubię tego sformułowania, bo dla mnie ludzie...

Zamknij