cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Jak zachować wysoką aktywność życiową? cz.5 – Twoje ciało może Ci pomóc, albo bardzo przeszkodzić

Ile razy zdarzyło Ci się zawalić jakieś ważne spotkanie, albo nie zrealizować planu ze względu na słabą kondycję fizyczną czy chorobę?

Ile dni w roku tracisz chorując, jak bardzo spada Twoja efektywność, gdy jesteś osłabiony?

Często wydaje nam się, że jesteśmy niezniszczalni i gdy pojawia się sezon gryp, zwala nas z nóg i okazuje się, ze nasze ciało odmówiło posłuszeństwa, ponieważ nie dbaliśmy o nie należycie.

Brendon Burchard podkreśla, że dbałość o ciało to jedna z podstawowych kwestii, jeśli naprawdę chcesz w życiu odnieść sukces i funkcjonować na wysokich obrotach.

Podaje kilka ważnych zasad, jakie pozwalają na zachowanie zdrowia i energii życiowej…

Po pierwsze pij dziennie minimum 2 litry wody, aby Twoje ciało miało dostęp do mikroelementów. Czy zdajesz sobie sprawę z tego, że odwodnienie jest przyczyną wielu bólów głowy? Wypij kilka szklanek wody, gdy kolejnym razem pojawi się ta dolegliwość, a prawdopodobnie pozbędziesz się jej w ciągu kilkunastu, do kilkudziesięciu minut. Zaczynaj dzień od wypicia półowy litra wody, ponieważ w nocy Twoje ciało się odwodniło.

Kolejna bardzo ważna sprawa to zdrowa dieta. I tutaj polecam, aby na śniadanie zjeść zdrowy i pożywny posiłek składający się w większości z surowych produktów.

Podaję przepis na koktajl:

– mleko kokosowe lub mleko migdałowe (dostępne w sklepach ze zdrową żywnością)

– borówki, jabłko, banan, marchewka, brzoskwinia, winogrono – owoce możesz dobrać dowolnie

– dodaj odrobinę płatków owsianych, jeśli chcesz, aby Twój posiłek był bardziej pożywny

– pół litra wody

– możesz dodać świeży imbir lub/i cynamon i odrobinę miodu dla smaku

Wszystko miksujesz w blenderze i taki koktajl wypijasz codziennie. Owoce możesz zmieniać.

Drugi przepis na owsiankę:

– płatki owsiane, siemię lniane i słonecznik zalewasz gorącą wodą

– ucierasz do tego jabłko, imbir i banana (choć niekoniecznie)

– dodajesz cynamonu

– możesz dodać miodu dla smaku

Mieszasz i śniadanie gotowe.

Oprócz śniadania należy zadbać o regularne zdrowe posiłki, koniecznie zawierające świeże, surowe warzywa. Ja sama odstawiłam mięso i jadam, ryby, jajka i sery z dobrego źródła, ponieważ mieszkam poza miastem. Ty możesz postarać się o produkty dobrej jakości w sklepie z ekologiczną żywnością. Nie chcę rozpisywać się w tym miejscu na temat diet,  ponieważ każdy musi przetestować taką, jak mu najbardziej służy. Uczulam, żeby podejść do sprawy bardzo uważnie i rozsądnie dobierać składniki. Oprócz zawartości, bardzo ważna jest regularność, w spożywaniu posiłków.

Kolejny ważny aspekt, to ćwiczenia fizyczne. Zaczynaj dzień od minimum 20 minut wysiłku, a najlepiej 30 minut – 1h. Wszystko możesz zakończyć 5-15 minutową medytacją. I tutaj masz znowu całe spektrum możliwości, od jazdy konnej, przez bieganie, fitness, jogę, medytację dynamiczne, taniec, ruch spontaniczny. Każdy może wybrać, to co mu najbardziej odpowiada. Ja preferuję jeździectwo, bieganie, ćwiczenia na piłkach i taniec. Ćwiczę to na zmianę. Najlepiej sprawdza się u mnie, jeśli zacznę dzień od ćwiczeń, wtedy ładuję energię na cały dzień.

Uśmiechaj się, przytul samego siebie – to już technika, którą ostatnio sama opracowałam, ale działa doskonale. Daj sobie rano chociaż 5 minut czasu na uprzejme pogładzenie i przytulenie samego siebie, w końcu jesteś jedyną osobą, z którą spędzasz 24 godziny na dobę, więc traktuj siebie z należytą miłością i szacunkiem.

W końcu zadbaj o wypoczynek, Brendon mówi, że powinniśmy odpoczywać przez minimum 7-8 godzin dziennie, ponieważ tylko wtedy oprócz ciała, może odpocząć nasz mózg. Informacje te potwierdza Danie Amen, który prowadzi wieloletnie badania nad mózgiem i udowadnia jak destrukcyjnie wpływa na nasz mózg, efektywność oraz koncentrację zbyt krótki sen. Odsyłam do jego książek, są naprawdę genialne.

Podsumowując, dbałość o ciało zapewni Ci wysoką efektywność, energię i radość życia. Pomyśl o tym jak o inwestycji i zadbaj o ciało, jak o swoje największe aktywo.

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie odnośnie powyższego tematu zapisz się na bezpłatną konsultację.

Comments

comments

 , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Nagie modelki i potrzeba mocnego uderzenia

Czy nie masz wrażenia, że wszyscy toniemy w natłoku informacji? Przez internet przelewają się miliardy bitów sieczki, która próbuje się...

Zamknij