cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Jak zachować wysoką aktywność życiową? cz.6 – wybierz priorytety i zajmij się nimi

Czasami żeby mieć konkretne efekty, należy konkretnie zapierdalać. Jednocześnie, należy zadbać o produktywność, czyli o to, żeby nie zapierdalać, dla samego zapierdalania ;), ale robić rzeczy naprawdę ważne.

Niekiedy osoby o wysokiej reaktywności wpadają w trans codziennych działań, wykonując je bez większego zastanowienia i analizy, przez co wiele z tych działań jest mało efektywnych. Dlatego warto zastanowić się w jaki sposób zachować wysoką wydajność w pracy nad własnymi projektami windując jednocześnie rezultaty w górę.

Brendon Burchard mówi o kilku rzeczach, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu codziennych zadań:

Po pierwsze: “Projektuj świadomie swoje życie”.

Niech Twoje działanie będzie podporządkowane celowi, który chcesz osiągnąć. Wybierz proaktywność, zamiast reaktywności. Planuj działania, które będą przynosić najlepsze rezultaty i testuj swoje działania, koncentrując się na tych, które przynoszą najwięcej korzyści, w kontekście Twoich projektów oraz celów.

Po drugie: “Codziennie wychodź poza strefę swojego komfortu”.

To przyzwyczai Ciebie do ciągłego rozwijania się, nauczy Twoje ciało, żeby szukać dla siebie lepszych rozwiązań. Jak mawia Joe Vitale:  Za Twoim największym strachem, zwykle kryje się najwięcej szans.

Po trzecie sugeruje, żeby codziennie zadawać sobie pytanie, które Cię zainspiruje: ” Czy oferuję temu światu wystarczająco duży wkład?”. Jak mawia Eben Pagan: Codziennie działaj na 100%. I to dotyczy wszystkich aspektów. Jeśli jesteś w pracy działaj na 100%, jeśli jesteś z bliskimi, bądź z nimi sercem na 100%, jeśli odpoczywasz, rób to na 100%.

Po czwarte zadaj sobie pytanie: ” Jak dzisiaj wypełnię swoją misję?”

Tutaj wracasz do swojego celu, który wcześniej określiłaś. Oczywiście, pod warunkiem, że stworzyłaś swoją mapę wizyjną, w której centrum znajduje się Twoja misja. Wtedy o wiele łatwiej jest codziennie sprawdzić czy to co robisz jest zgodnie, z tym co chcesz w życiu osiągnąć i zrealizować.

Po piąte, zapytaj siebie: “Czy na pewno żyję w pełni swoich możliwości?”

To ważne pytanie, które pozwala Ci ocenić na ile działasz w taki sposób, że osiągasz granice swoich możliwości. Często nie zdajemy  sobie sprawy z tego na ile nas stać. Dlatego warto przekraczać granice swojego komfortu, żeby się o tym przekonać.

Lubię Brendona za to, że mnie inspiruje. Część o produktywności jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ sama w życiu testuję wszystkie możliwe systemy, żeby podkręcać swoją produktywność. I widzę efekty. Dzięki temu realizuję tyle projektów jednocześnie i udaje mi się jeszcze dbać jednocześnie o zdrowy tryb życia, zainteresowania i relacje.

W następnej części będę pisać o umiejętnościach komunikacyjnych, które wg Brendona są kluczem do budowania relacji z innymi.

Jeśli chcesz otrzymać wsparcie odnośnie powyższego tematu zapisz się na bezpłatną konsultację.

Comments

comments

 , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak zachować wysoką aktywność życiową? cz.5 – Twoje ciało może Ci pomóc, albo bardzo przeszkodzić

Ile razy zdarzyło Ci się zawalić jakieś ważne spotkanie, albo nie zrealizować planu ze względu na słabą kondycję fizyczną czy...

Zamknij