cover book optin

Poznaj 8 przyczyn słabej sprzedaży w małej firmie
i 8 strategii wyjścia z impasu

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.
business handshake

Czy potrafisz zdobyć zaufanie klienta?

Jak często Ci się zdarza zaufać komuś od pierwszego wejrzenia. Jakoś tak mu dobrze z oczu patrzy, więc kupię od niego te perfumy, gdy mnie zaczepia na ulicy, albo ekspedientka w sklepie mówi, że bardzo Ci do twarzy w nowym stroju, więc nawet nie spoglądasz w lustro, tylko od razu kupujesz i jeszcze, gdy doradca klienta w salonie samochodowym roztacza wspaniałe wizje jak to pięknie będzie Ci się jeździło autem, które właśnie oglądasz, jak cudownie Twoja rodzina zareaguje na zakup i wszyscy sąsiedzi będą Ci zazdrościć… Często w ten sposób działasz? Czasami? A może taka koncepcja wydaje Ci się na tyle abstrakcyjna, że wywołuje w Tobie irytację, zaprzeczenie, a może nawet złość? Jak to z Tobą jest? Jak to się dzieje, że z jednej strony możesz reagować z pewnym oporem na tego typu wizję, a z drugiej czasami zdarza Ci się oczekiwać, że klienci będą reagować na Twoje oferty z łatwością i nawet jeśli Cię nie znają to chętnie kupią? Czy nie widzisz tutaj paradoksu? Wejdź w buty klienta, pomyśl jak to jest, gdy chcesz rozwiązać jakiś swój problem i na rynku jest dostępnych bardzo wiele ofert. Co sprawia, że wybierasz taką a nie inną, jakie warunki musi spełnić firma, abyś chciał je zaufać? Co się musi wydarzyć, żebyś postanowiła rozstać się ze swoimi pieniędzmi i zrealizować daną potrzebę poprzez współpracę z tą, a nie inną firmą? To jest pierwsza pozycja percepcyjna. Czy już czujesz jak zmienia się Twoja perspektywa widzenia tego problemu?

A co będzie, jeśli wyobrazisz sobie, że jesteś swoim klientem. Co takiego musi się wydarzyć, żebyś zechciał, jako swój klient zaufać Twojej firmie? Wypisz wszystkie rzeczy i ponad wszystko poczuj się jak swój klient, porozmawiaj z nimi i zacznij słuchać tego, co mają Ci do powiedzenia. Twoi klienci często sami mówią, co stanowi największą przeszkodę przed podjęciem decyzji o zakupie, pokazują Ci to poprzez swoje postępowanie, zacznij obserwować rzeczywistość zamiast patrzeć cały czas na siebie, to wiele zmienia.

Jeżeli to, co robię podoba Ci się i rozważasz zatrudnienie mnie jako coacha, zapisz się na bezpłatną konsultację.

Comments

comments

 , , , , , , , , , ,

Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.


Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdy sprzedaż spada, budzą się demony (fragm. eBooka)

- Sprzedaż spada od kilku miesięcy, zapasy gotówki się kończą, wkurzam się całą tą sytuacją, przecież towar mamy cały czas taki...

Zamknij